pldaenderusvuk

19 października  w piątek klasa II a wzięła udział w miejskiej akcji ekologicznej "Wielkie Sadzenie Roślin 2018" - Zielony Kołobrzeg. Dzieci sadziły cebulki szafirków pod Dębem na Placu 18 Marca.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnomiejskim badaniu kompetencji i predyspozycji zawodowych. 18 października uczennice klasy VII b Amelia Marczak i Agata Wiśniewska reprezentowały naszą szkołę w konkursie zawodoznawczym. Dziękujemy.

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej i właśnie z tej okazji w całej Polsce oraz uczniowie naszej szkoły przystąpili do wspólnego bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób!

Podczas zajęć rozwijających kreatywność, uczniowie z klasy II a w grupach wykonywali jesienne drzewka z kul styropianowych. Kilka dni wcześniej przed zajęciami dzieci zebrały kolorowe liście, które w domu wysuszyły.

16 października klasy I a i III b były w RCK-u  na spektaklu pt. „Zapałki w opałach”.  Udział w spektaklu był nagrodą za uczestnictwo w akcji „Sprzątanie świata”. Na miejscu na dzieci czekały słodkości oraz drobne upominki.

Klasa 3 a odbyła wycieczkę do urzędu pocztowego na ul. Armii Krajowej. Przewodnikiem po urzędzie była mama naszej koleżanki Ewy Skrzypiec.

16 października razem z WOŚP od godz.12.00 do 12.30 bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W dniu 11.10.2018 odbyły się coroczne zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa Igrzysk Dzieci.

Ruszyliśmy już w tym roku szkolnym z naszym programem "Ratujemy i uczymy ratować". Wszyscy uczniowie klas I-III zostali przeszkoleni, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna i nie oddycha. Uczyli się jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.

W tym tygodniu robiliśmy pyszne i zdrowe  kanapki. Każde dziecko jak przystało na super "Masterchefa", dobierało  według własnego smaku, gustu i upodobań warzywa, z których komponowało kanapki.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Julien Dieu z klasy 7a otrzymał wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!