W minionym tygodniu wszyscy cieszyliśmy się urokami ,,Pięknej Złotej Polskiej Jesieni”. Pogoda była fantastyczna: świeciło słońce, było ciepło i bardzo kolorowo. Staraliśmy się wykorzystać te ciepłe chwile spędzając czas na jesiennych spacerach.

Jesień to pora roku, która obfituje w  kolorowe  warzywa. Dzieci z klasy  Ib postanowiły wykorzystać smaczne, pełne witamin warzywa oraz jajka, które są źródłem pełnowartościowego białka i przygotowały zdrowe przysmaki na drugie śniadanie.

W minionych tygodniach października, klasa I b brała udział w cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa. Uczniów odwiedzili policjanci, którzy przekazywali wiedzę dotyczącą różnych sytuacji, z którymi dzieci mogą mieć do czynienia w drodze do szkoły i  do domu.

Uczniowie z klasy I a rozpoczęli cykl zajęć pt. „Rondelkolandia”. Wszyscy uczniowie zamienili się w kucharzy. W ramach pierwszych zajęć z tego cyklu zostały przygotowane kolorowe przysmaki z jaj, które były pyszne i zdrowe.

Miło jest nam poinformować, że do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Klasa 2 a rozpoczęła cykl zajęć poświęconych jesieni oraz...zdrowiu. Jesień przynosi nam wiele darów - zdrowe owoce i warzywa. Dziś- 18.10.17 r. - klasa była na wycieczce odwiedzając stragany z owocami i warzywami.

Jesienna aura i pora sprzyja spacerom. Uczniowie klasy II c chętnie wykorzystują na swoich zajęciach dary jesieni. Z liści, kasztanów, i żołędzi wykonują różne kompozycje. Z wielka ochotą i zaangażowaniem wykonują różnobarwne prace, które eksponują w galerii klasowej.

Uczniowie klasy 3e w dniu 10.10.2017 r wybrała się na wycieczkę do szkółki leśnej Nadleśnictwa Gościno. Zajęcia zostały podzielone na 2 etapy. W pierwszym etapie pani leśnik zabrała dzieci do szkółki gdzie mogły zobaczyć żłobek dla drzew - sadzonki 1, 2, 3 i 4 letnie, które za kilkanaście lat będą dużymi drzewami.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (organizowany przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Kołobrzegu),  który w tym roku organizowany jest pod hasłem "Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje", uczniowie klas VII wzięli udział w badaniu predyspozycji zawodowych oraz konkursie prac plastycznych. Wyróżnienia otrzymali: Maja Strzelczyk (VIIb) i Alan Kmitowski (VIIb).

Podsumowując cykl lekcji o lesie klasa III d postanowiła stworzyć w klasie klimat odpowiadający omawianym tematom. Korzystając z materiałów naturalnych oraz własnej pomysłowości i wyobraźni  wyczarowaliśmy  na parapecie fragment runa leśnego. Przepiękne grzyby  zdobią nasz parapet i przypominają zdobytą wiedzę.

Klasy III b i III d wybrały się 12 października na wycieczkę do lasu. Przewodnikami dla nas po tym ciekawym środowisku byli pracownicy  Nadleśnictwa Gościno. Panowie pokazali nam jak w naturze wyglądają piętra lasu, opowiedzieli o zwyczajach mieszkających w nim zwierząt, przekazali wiele ciekawych  informacji dotyczących fauny i flory lasu.