12 stycznia odbył się apel dla klas młodszych "Bezpieczne zabawy zimowe". Ferie to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy.

W środę 10.01.2018 r. w Szkole podstawowej nr 9 odbył się Powiatowy Turniej "Bezpieczny uczeń". Turniej skierowany był do uczniów klas szóstych podstawówek z terenu powiatu. Do rywalizacji stanęło 10 szkół.

W dniach 11.12.2017r. oraz 2-5.01.2018r. w szkole przeprowadzony został cykl zajęć logopedycznych „Dobre słowo – poznajemy trudne głoski”.

Uczniowie tegorocznych klas pierwszych biorą udział w transgranicznym Projekcie „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach” finansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Uczniowie klasy Ic przygotowania rozpoczęli od cyklu lekcji nt świątecznych zwyczajów. Dzieci wykonały na technice reniferki, ubrały klasową choinkę, ozdobiły lukrem i kolorowymi cukierkami pierniczki, wykonały ozdobę na stół wigilijny – pomarańczę z goździkami.

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Marzeną Krawiec, samorządem uczniowskim i jego opiekunem panią Mariolą Legan, w okresie przedświątecznym uczestniczyli w wielu akcjach charytatywnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wspierały potrzebujących pomocy.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu Konkursu Języka Angielskiego. Są to Adrian Urban z kl. VII b, Jan Mężyński z kl. VI a i Amelia Marczak z kl. VI c.

22 grudnia w ostatnim dniu nauki przed świętami w szkole  odbyła się nasza pierwsza Wigilia klasowa. W klasie zapanował uroczysty i świąteczny nastrój.

22 grudnia był ostatnim dniem, w którym uczniowie klasy I b spotkali się przed zbliżającą się przerwą świąteczną. W klasie panował bardzo uroczysty i świąteczny nastrój.

Wiedzą  i  mówią o tym uczniowie klasy Ib, którzy podczas zajęć edukacyjnych doświadczają przeróżnych form aktywności, np.: uczą się wiązać sznurówki  oraz pokonują niełatwe zadanie układając klucze wiolinowe ze sznurków.

22 grudnia odbyła się w naszej klasie ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.