23 czerwca 2017r. – na ten dzień czekała cała społeczność szkolna! Hol szkoły na którym w uroczysty sposób zakończono rok szkolny 2016/2017 z trudem pomieścił uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości.

23.06.2017r. o godz. 10.00 na holu szkoły zgromadzili się uczniowie z klas I-III, nauczyciele, rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście. Dyrektor Szkoły p.Jolanta Wasila poinformowała zgromadzonych o sukcesach naszych uczniów, skierowała także kilka miłych słów do uczniów życząc im miłych i bezpiecznych wakacji.

W czwartek 22 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania oraz zachowania uczniów klas IV-VI.

W czwartek 22 czerwca odbyły sie apele dla klas młodszych podsumowujące pracę uczniów w roku szkolnym 2016/17 oraz apele wychowawcze "Bezpieczne wakacje". Uczniowie z klasy II b pod kierunkiem pani Marzeny Krawiec oraz I c pod kierunkiem pani Małgorzaty Horniatkiewicz przypomnieli swoim kolegom zasady bezpiecznych zabaw i zachowań w okresie wakacji oraz ze śpiewem na ustach życzyli wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Na ostatnich przed wakacjami lekcjach uczniowie klasy III d uczyli się czynności praktycznych. Każdy wkręcał i wykręcał śrubkę, wbijał w drewno gwoździk, szył ściegiem fastrygowym i na okrętkę. Wielką radość miały dzieci z przyszywania guzików – szczególnie tych z czterema dziurkami.

Dnia 21 czerwca 2017r. w Regionalnym Centrum Kultury Prezydent Miasta Janusz Gromek wręczał uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Łącznie z naszej szkoły nagrodzono 19 uczniów.

Uczniowie klasy III a po zakończeniu cyklu zajęć dotyczących najsławniejszych obrazów świata sami przystąpili do malowania na płótnie. Stosowali farby akrylowe i olejne. Obrazy przeznaczone były jako prezenty na Dzień Rodziny. Tematyka była zróżnicowana.

Dnia 20.06.2017 r. klasa I b odwiedziła Marinę Solną. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o marinie, morzu, żeglarzach, obejrzały jachty. Następnie dzięki uprzejmości dowódcy ORP Heweliusz miały możliwość zwiedzenia okrętu.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klasy IIId poznawali świat poprzez doświadczenia. Mieli okazję zbadać właściwości magnesu, poznać skutki zasolenia wody, zaobserwować jak w słodkiej wodzie mieszają się kolory.

Jan Michalczyk z III d został laureatem - zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie „Kołobrzeg wiosną”. Zadaniem uczestnika było uwiecznienie kołobrzeskich zabytków na tle wiosennej przyrody. Jest to kolejny sukces w tej dziedzinie tego ucznia. Gratulacje!

Dzisiaj tj. 20 czerwca 2017 r. klasy: I a i  I c w ramach edukacji morskiej miały zajęcia w Porcie Jachtowym. Dzieci zwiedzały port, marinę, jachty. Dowiedziały się wiele interesujących informacji na temat żeglowania.