Już po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych debatowali na temat praw dziecka. Organizatorem debaty była Szkoła Podstawowa nr 5 w Kołobrzegu.  Społeczność uczniowską SP4 w tym ważnym spotkaniu reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego: Amelia Marczak z klasy VIc, Oliwia Jama z klasy IVb, Filip Szczuryk z klasy VIIa - oni też weszli  w skład „panelistów”.

20 listopada 2017 r. klasa 2 a odwiedziła schronisko dla zwierząt zawożąc zebrane przez klasę dary- karmę, przysmaki dla kotów i psów,  kołdry, poduszki i zabawki. Dzieci zwiedziły schronisko, bawiły się z pięknymi kotami, obserwowały psy.

Dnia 18 listopada naszym uczniom upłynął pod znakiem niezapomnianych piłkarskich wrażeń. Klub MKP Kotwica Kołobrzeg zorganizował wyjazd do Berlina na mecz Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach w ramach kolejki Bundesliga.

17.11.17 Kasa III f uczestniczyła w lekcji muzealnej „Jaką miarą mierzycie?”. Podczas zajęć uczniowie poznali historię miar i wag oraz dowiedzieli się czym jest odważnik, szala, gwicht. Dlaczego powstał kilogram, metr i litr.

Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie dzieci nauczyciele WF chcą się podzielić z rodzicami i ich pociechami informacją ile cukru zawierają niektóre produkty, które spożywamy każdego dnia.

Dzisiaj tj. 20 listopada klasa III f uczestniczyła w happeningu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im.  Marynarzy Polskich w Kołobrzegu pt. „Dzieci Maja Prawa”.  Happening odbył się na Placu Ratuszowym. Uczniowie zaprezentowali przygotowane transparenty i plakaty dotyczące Praw Dziecka.

Zapraszamy do udziału w corocznej świątecznej zbiórce darów dla biednych rodzin. Prosimy o przynoszenie słodyczy, środków czystości, przyborów szkolnych oraz nowych lub używanych (w dobrym stanie, nieuszkodzonych) zabawek, ubrań (czystych) oraz książeczek. Dary prosimy przynosić od 23 listopada do 8 grudnia 2017 r. do sali 105.

Koordynatorzy akcji Edyta Tuligłowska-Sak i Z. Czaplicka

17 listopada 2017 r. klasa 2 a uczestniczyła w ciekawej lekcji muzealnej  pt. "Wojowie i rycerze". Dzieci poznały historię od  początków państwa polskiego do królów elekcyjnych  poprzez pryzmat oręża i zwycięskich bitew.

W Finale Wojewódzkim w Tychowie w Sztafetowych Biegach Przełajowych brały udział dwie drużyny naszej szkoły, które reprezentowały powiat kołobrzeski.

W dniach 17-18.11.2017. w Koszalinie odbył się XIII Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. Chłopcy uczestniczący w treningach w ramach Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki z klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w sportowej rywalizacji.

Na wycieczkę zaprosiła nas mama Paulinki - p. Bogumiła Żuchelkowska. Dzieci poznały zawód optyka. Każde dziecko miało zbadany wzrok, otrzymało dyplom i balonik. Dziękujemy.