pldaenderusvuk

Uczniowie z klasy Ia z niecierpliwością oczekiwali na dzień 6 grudnia. Był to dzień pełen niespodzianek. Klasa Ia tego dnia miała zajęcia w kinie Wybrzeże.

Uczniowie klasy Ib świetnie radzą sobie z przeliczaniem pieniędzy. Swoje umiejętności wykorzystali podczas zakupów w klasowym sklepiku różnorodności.

Wszyscy  bardzo dobrze pamiętamy, że 6 grudnia obchodzimy mikołajki. Uczniowie klasy Ib z niecierpliwością oczekiwali tego dnia. Zaczął się on bardzo przyjemnie, ponieważ najpierw  dzieci poszły do kina, na film pt. ,,Coco”.

7.12.2017 r. klasy 2 a i 2 c rozpoczęły pełną parą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W skansenie chleba w Ustroniu Morskim dzieci piekły pierniki.

Do klasy 2 a przyszedł Mikołaj. Właściwie było to tak........Klasa 2 a była w kinie na filmie "Coco" i wówczas do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Ponieważ nas nie było, paczki zostawił u pana Woźnego.

Tradycyjnie już 6 grudnia „Samorządowe Mikołaje”, z workiem pełnym pysznych czekoladek, wędrowali po szkolnych korytarzach.

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Amerykańskiej "To be or not to be...". W konkursie wzięło udział 30 uczniów z różnych szkół powiatu kołobrzeskiego, którzy byli oceniani za interpretację wiersza w języku angielskim.

Uczniowie z Ic najpierw udali się do EKONOMA obejrzeć wigilijne stoły - nakrycia według pomysłu starszych uczniów. Każde dziecko otrzymało pięknie zapakowany pierniczek. Następnie udali się do kina na wzruszający rodzinny film „COCO” i tam kolejna niespodzianka - właściciele kina poczęstowali wszystkich wafelkami.

Lekcja dla ciekawych świata. Klasa IIId z zainteresowaniem poznawała tajemnice Ziemi. Dowiedzieliśmy się, co może kryć się pod ziemią, w  jaki sposób ludzie wykorzystują surowce naturalne, jak z odnalezionych skał naukowcy odczytują historię świata.

3 grudnia klasy VI b i V c wzięły czynny udział w „KOŁOBRZESKICH MIKOŁAJKACH” organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

W naszej szkole nauczyciele klas I-III dla swoich uczniów przygotowali pakiet gier i zabaw, które wykorzystywane są podczas edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej. Tak bawią się uczniowie I b podczas zajęć.